sosyal-medya-paylasimlari-is-sozlesmesi-feshine-sebep-olabilir-mi tim-baskani-ismail-gulle-35-milyon-kobiyi-ihracat-ailemize-katmayi-hedefliyoruz baskan-imamoglu-imza-atacagimiz-her-sey-istanbul-halkina-aittir araclarda-esp-sistemi-zorunlu-hale-geliyor marex-2014-turizm-fuari-acildi guney-egenin-en-buyuk-ticari-fuari-aciliyor marmariste-tur-acentalari-korsan-emlakcilik-yapinca-careyi-ulke-ulke-gezmekte-buldu bulgari-icin-victorias-secret-modelleri-istanbulda piyasalar-karisti seker-pilic-sgk-ve-vergi-borcunu-odedi

Teknolojinin iş yaşamına entegrasyonuyla birlikte işverenler, çalışanlarını sosyal medyadan araştırıp değerlendirirken, cep telefonları sayesinde ulaşılabilirlik arttı ve çalışma

TİM, KOBİ düzeyindeki firmaların ihracata özendirilmesi ve uluslararası arenada farkındalık oluşturmak amacıyla KOSGEB ile işbirliği anlaşması imzaladı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 4 ilçedeki 11 farklı noktada sel riski taşıyan bölgeleri su baskınlarından kurtaracak Ayvalıdere Yağmur Suyu Tüneli TBM (Tünel Açma Makinesi) İndirme

Neredeyse her iki araçtan birinde bulunan ve birçok sürücü destek sisteminin ön gereksinimi olan, araçların yolda kaymasından kaynaklanan kazaları %80’e varan oranlarda önleyen ESP,

Bu sene 15.'si düzenlenen MAREX 2014 Fuarı açıldı. Turistik İşletmeler Donanımı, Tekstil, Dekorasyon ve Gıda İhtisas Fuarı, 80'den fazla katılımcı firmayla kapılarını açtı.

GÜNEY EGE’NİN EN BÜYÜK TİCARİ ETKİNLİĞİ MAREX FUARI 12 MART 2014 SAAT 11.00 DE 15. KEZ KAPILARINI AÇIYOR

Marmarisli gayrimenkul uzmanı Fatih Elibol, turizm bölgesinde acentaların ve rehberlerin korsan emlakçılık yapması ve fiyatların bu yüzden %15 artması üzerine çareyi yurt

Türkiye’deki ilk Bulgari otelin açılışı Nişantaşı Abdi İpekçi caddesinde Hotel ve Residence konsepti ile eylül ayının 17’sinde Chilai Bebek’te birbirinden ünlü celebritylerin

Fed depreminin yankıları haftanın ilk işlem gününde de hissedildi. Borsa günü yüzde 3'ün üzerine kayıpla kapattı. Dolar/TL 1,95'i aşarak rekorunu yeniledi.

Şeker Piliç, SGK ve vergi borcunu ödediğini bildirdi.

sosyal-medya-paylasimlari-is-sozlesmesi-feshine-sebep-olabilir-mi

Sosyal Medya Paylaşımları İş Sözleşmesi Feshine Sebep Olabilir Mi?

Teknolojinin iş yaşamına entegrasyonuyla birlikte işverenler, çalışanlarını sosyal medyadan araştırıp değerlendirirken, cep telefonları sayesinde ulaşılabilirlik arttı ve çalışma saati kavramı neredeyse günün tamamına yayıldı. BİLGİ’de bir araya gelen iş ve sosyal güvenlik alanı uzmanı akademisyenler, işverenin işçi bulma ve sonrası süreçlerdeki sosyal medya takibini, işçinin ulaşılamama hakkını ve yeni teknolojilerle değişen işçi tanımını ele aldı

tim-baskani-ismail-gulle-35-milyon-kobiyi-ihracat-ailemize-katmayi-hedefliyoruz

TİM BAŞKANI İSMAİL GÜLLE: “3,5 MİLYON KOBİ’Yİ İHRACAT AİLEMİZE KATMAYI HEDEFLİYORUZ”

TİM, KOBİ düzeyindeki firmaların ihracata özendirilmesi ve uluslararası arenada farkındalık oluşturmak amacıyla KOSGEB ile işbirliği anlaşması imzaladı.

baskan-imamoglu-imza-atacagimiz-her-sey-istanbul-halkina-aittir

BAŞKAN İMAMOĞLU: “İMZA ATACAĞIMIZ HER ŞEY İSTANBUL HALKINA AİTTİR”

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 4 ilçedeki 11 farklı noktada sel riski taşıyan bölgeleri su baskınlarından kurtaracak Ayvalıdere Yağmur Suyu Tüneli TBM (Tünel Açma Makinesi) İndirme Töreni’ne katıldı.

araclarda-esp-sistemi-zorunlu-hale-geliyor

Araçlarda ESP Sistemi Zorunlu Hale Geliyor

Neredeyse her iki araçtan birinde bulunan ve birçok sürücü destek sisteminin ön gereksinimi olan, araçların yolda kaymasından kaynaklanan kazaları %80’e varan oranlarda önleyen ESP, zorunlu hale geliyor.

marex-2014-turizm-fuari-acildi

MAREX 2014 TURİZM FUARI AÇILDI

Bu sene 15.'si düzenlenen MAREX 2014 Fuarı açıldı. Turistik İşletmeler Donanımı, Tekstil, Dekorasyon ve Gıda İhtisas Fuarı, 80'den fazla katılımcı firmayla kapılarını açtı.

guney-egenin-en-buyuk-ticari-fuari-aciliyor

GÜNEY EGE’NİN EN BÜYÜK TİCARİ FUARI AÇILIYOR

GÜNEY EGE’NİN EN BÜYÜK TİCARİ ETKİNLİĞİ MAREX FUARI 12 MART 2014 SAAT 11.00 DE 15. KEZ KAPILARINI AÇIYOR

marmariste-tur-acentalari-korsan-emlakcilik-yapinca-careyi-ulke-ulke-gezmekte-buldu

Marmaris'te Tur Acentaları Korsan Emlakçılık Yapınca Çareyi Ülke Ülke Gezmekte Buldu!

Marmarisli gayrimenkul uzmanı Fatih Elibol, turizm bölgesinde acentaların ve rehberlerin korsan emlakçılık yapması ve fiyatların bu yüzden %15 artması üzerine çareyi yurt dışını ve fuarları gezmekte buldu. Elibol, ülke ülke dolaşarak yatırımcıları bilinçlendireceğini, bu sayede hem gayrimenkullerin fahiş fiyata satılmasına hemde turistlerin dolandırılmasına engel olacağını belirtti.

bulgari-icin-victorias-secret-modelleri-istanbulda

Bulgari için Victoria’s Secret modelleri İstanbul'da

Türkiye’deki ilk Bulgari otelin açılışı Nişantaşı Abdi İpekçi caddesinde Hotel ve Residence konsepti ile eylül ayının 17’sinde Chilai Bebek’te birbirinden ünlü celebritylerin katılımı ile gerçekleştirilecek. Açılışa; bir çok sürpriz Holywood yıldızının katılması beklenirken, Victoria’s Secret’ın bir çok meleği de bu görkemli açılış için İstanbul’da bulunacak.

piyasalar-karisti

Piyasalar karıştı

Fed depreminin yankıları haftanın ilk işlem gününde de hissedildi. Borsa günü yüzde 3'ün üzerine kayıpla kapattı. Dolar/TL 1,95'i aşarak rekorunu yeniledi.

seker-pilic-sgk-ve-vergi-borcunu-odedi

Şeker Piliç, SGK ve vergi borcunu ödedi

Şeker Piliç, SGK ve vergi borcunu ödediğini bildirdi.

mahkemeden-tuketicileri-sevindirecek-karar

Mahkemeden tüketicileri sevindirecek karar

ANKARA'nın Gölbaşı İlçe Belediyesi'nde zabıta memuru Sinan Demir, 2011 yılında bir bankadan çektiği ihtiyaç kredisi nedeniyle kesilen 262.5 TL dosya masrafının haksız olduğunu belirterek, iadesi için açtığı dava sonucu lehine karar verildi.

dolar-tl-son-15-yilin-en-yuksek-seviyesinde

Dolar/TL son 1,5 yılın en yüksek seviyesinde

Dolar/TL 9 Mayıs'tan beri devam eden yükselişini sürdürerek son 1,5 yılın en yüksek seviyesi olan 1,8795 seviyesine kadar yükseldi.

iso-yeni-baskanini-secti

İSO yeni başkanını seçti

İstanbul Sanayi Odası (İSO) seçimlerinde başkanlık yarışını eski meclis başkanı Erdal Bahçıvan kazandı.

divan-cukurhana-mukemmeliyet-sertifikasi

Divan Çukurhan’a Mükemmeliyet Sertifikası

16. yy’da Ankara’da bir Kervansaray olarak inşa edilen ve ardından 19 odalı bir butik otele dönüştürülen Divan Çukurhan, Trip Advisor’dan “2013 Yılı Mükemmeliyet Sertifikası” almaya hak kazandı.

2013un-en-mukemmel-otelleri-secildi

2013'ün en mükemmel otelleri seçildi

W İstanbul Tripadvisor’da 2013’ün En Mükemmel Otellerinden Biri Seçildi

oecd-turkiye-2013de-yuzde-31-buyuyecek

OECD: Türkiye 2013'de yüzde 3,1 büyüyecek

Merkezi Paris’te bulunan Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD), Türkiye için 2013 yılında yüzde 3,1 ekonomik büyüme tahmininde bulundu.

genc-girisimciye-3-yil-vergi-muafiyeti

Genç girişimciye 3 yıl vergi muafiyeti

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, ilk kez mükellef olacak 29 yaşını aşmamış genç girişimcilerin 3 yıl boyunca vergi ödemeyeceğini bildirdi.

dakikada-9-ev-satildi-turkiye-rekora-kostu

Dakikada 9 ev satıldı, Türkiye rekora koştu

Son yıllardaki en düşük konut kredisi faizleri dolayısıyla bugüne kadarki en hareketli günlerini yaşayan konut piyasasında satışlar rekor üstüne rekor kırıyor.

gelir-vergisi-yasasi-degisiyor

Gelir Vergisi Yasası değişiyor

Başbakan 4 saat dinledi olur dedi. Verginin kitabı yeniden yazılıyor.
Yeni Gelir Vergisi Yasası , Bakanlar Kurulu 'nda imzaya açıldı.
Kazancı 75 bin liranın üstünde olan çalışanlara da beyanname verme zorunluluğu geliyor

kurumlar-vergisi-rekortmenleri-aciklandi

Kurumlar vergisi rekortmenleri açıklandı

Garanti Bankası, ödediği 1 milyar 180 milyon 653 bin 967 lira ile 2012 yılında en fazla kurumlar vergisi ödeyen kurum oldu.