Marmaris'te Tur Acentaları Korsan Emlakçılık Yapınca Çareyi Ülke Ülke Gezmekte Buldu!

10 Mart 2014 Pazartesi 16:21
marmariste-tur-acentalari-korsan-emlakcilik-yapinca-careyi-ulke-ulke-gezmekte-buldu

Marmarisli gayrimenkul uzmanı Fatih Elibol, turizm bölgesinde acentaların ve rehberlerin korsan emlakçılık yapması ve fiyatların bu yüzden %15 artması üzerine çareyi yurt dışını ve fuarları gezmekte buldu. Elibol, ülke ülke dolaşarak yatırımcıları bilinçlendireceğini, bu sayede hem gayrimenkullerin fahiş fiyata satılmasına hemde turistlerin dolandırılmasına engel olacağını belirtti.

                 Marmarisli gayrimenkul uzmanı Fatih Elibol, yabancı tur acentalarının ve rehberlerinin müşterilerine korsan emlakçılık yapmasına engel olmak için özel bir ekip kurarak yurt dışını dolaşmaya başladı.

  
"Enflasyona ve Türklerin Gayrimenkul Alamamasına da neden oldular!"

                 Elibol, "Yabancı tur acentalarının korsan emlakçılık yapması fiyatların %15-20 artmasına neden oldu. Bu durum enflasyonu körükledi, mal sahipleri evlerini satamadı, yatırımcılarda bunu hissetti ve suni bir fiyat artışından dolayı riske girip gayrimenkul satın almak istemediler. Marmaris'te gayrimenkul sektörü alt üst oldu.

"Acentaları kendi silahlarıyla vuruyoruz ama her şey yasal, korsan değil!"

                Realty-TR Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı'nın sahibi, SPK lisanslı Gayrimenkul Değerleme Uzmanı olan Fatih Elibol, "Şimdi tüm dünyayı dolaşarak bayilikler veriyoruz, en büyük emlak fuarlarına katılarak yatırımcıların gerçekleri görmesini ve dolandırılmamasını sağlıyoruz. Bu arada Marmaris'in tanıtımına da hatırı sayılır bir katkıda bulunuyoruz. Böylece yabancı yatırımcılar gayrimenkul alımında artık acentalara değil markamıza ve Marmarisliler'e güvenmesi gerektiğini anlıyor. Korsan emlakçıları kendi silahlarıyla yani turizmle vuruyoruz!" dedi.

 


İlk ve tek ama iki ay yollarda!

            Marmarisli iş adamının iki ayda onlarca ülke, beş fuar dolaşıp franchising vermesi bir ilk olup, yurt dışında katıldığı bu emlak fuarlarının çoğunda Realty-TR'ın ülkemizi tek başına temsil edecek olması da ayrı bir başarı öyküsü.

İşte o fuarlar:

“AIPS Almaata Almatı - Asya  12 - 14 Mart 2014 – Almaata / Kazakistan

Kazakistan, Almatı, ilinde gerçekleştirilecek olan AIPS Almaata Almatı - Asya Uluslararası Emlak Fuarı, Bankacılık, Finans ve Emlak sektörlerindeki uluslararası katılımcı ve ziyaretçileri bir araya getirmektedir.Kazakistan, Türkiye, Kıbrıs, Rusya, Yunanistan, Girit, Karadağ, Bulgaristan, Letonya ve İsviçre’nin katılımcı profilini oluşturduğu fuarı geçen yıl 3000’i aşkın kişi ziyaret etti.”

“A Place In The Sun 28 - 30 Mart  Londra (Fulham) / İngiltere

Uluslar arası gayrimenkul pazarlama konusunda bir çok ülkeden katılımcısı olan “A Place In The Sun” fuarını her yıl yaklaşık 5000 nin üzerinde katılımcı ziyaret ediyor. Türkiye’den sadece Realty-Tr’nin katılacağı fuarı 2013 yılında ziyaret edenlerin %22 sinin takip eden altı ay içerisinde gayrimenkul sahibi olduğu belirtiliyor. Fuar organizasyonunu yapan firma katılımcılarına, fuarın yanı sıra TV Show’u ve dergisinde de yer veriyor. Bu bağlamda Marmaris sadece fuarda değil TV ve dergi ile de tanıtım imkânı bulacak.”

“St. Petersburg International Property Show 4 - 5 Nisan St. Petersburg / Rusya

2008 yılından bu yana Petersburg’da düzenlenen fuar 2013 yılında 200 firma katılımı ile gerçekleşti. Sekiz binden fazla kişinin ziyaret ettiği fuara Türkiye’den 13 firma katıldı. Fuarda Türkiye dışında Fransa, İspanya, Yunanistan, Almanya, Bulgaristan, Estonya, Finlandiya, İtalya ve İngiltere gibi ülkelerinde standları yer aldı.

2014 yılında düzenlenecek fuara Türkiye’den sekiz firmanın katılacağı belirtilirken Ege Bölgesi’nden tek katılımcı firma Realty-TR. Marmaris’i ve portföyünü 360 derece sunumları ile tanıtacağı fuarda ziyaretçilerin bölgeye yatırım yapmasını sağlamayı hedefliyor.”

“International Property Show Dubai 8 - 10 Nisan Dubai

Dubai Emlak Düzenleme Kurumu (RERA) ve Dubai Dış Ticaret Bakanlığı'nın himayelerinde gerçekleşecek fuar her yıl 100 ülkeden 300'ün üzerinde katılımcı ve 20 bin civarında profesyonel ziyaretçiyi ağırlıyor.   International Property Show Emlak ve Gayrimenkul Fuarı (IPS), Avrupa, Asya, Uzakdoğu ve Ortadoğu gibi çeşitli dünya bölgelerinden gayrimenkul ve emlak sektör temsilcileri ile bu sektöre hizmet sunan emlak pazarlama firmaları, proje geliştiricileri ile özel ve kurumsal yatırımcıları bir araya getiriyor. International Property Show Dubai ‘de Ege bölgesini temsil eden tek Türk firması.”

“International Property Show Moscow 11 - 12 Nisan Moskova / Rusya

Geçen yıl Moskova'daki Tişinskaya Fuar Merkezi'nde düzenlenen emlak fuarına, Türkiye'nin yanı sıra Bulgaristan, İspanya, Fas, İtalya, Güney Kıbrıs Rum Kesimi, Yunanistan, Hırvatistan ve Mısır gibi çok sayıda ülkeden şirketler katıldı. Kriz döneminde her gün değer kaybeden Rus Rublesini gayrimenkule yatırmayı düşünen Ruslar fuara büyük ilgi gösterirken, fuarda en kalabalık bölümün Türk inşaat ve Gayrimenkul firmalarının stantları olduğu dikkati çekti.

Yaklaşık 18.000 kişi tarafından ziyaret edilen fuara 2014 yılında Türkiye’den üç inşaat firması ile tek gayrimenkul pazarlama firması olarak Realty-TR katılıyor.”

“Home Buyers & Property Investor Show 11 - 12 Nisan Londra (Excel) / İngiltere

Avrupa’nın en büyük ve en prestijli gayrimenkul fuarı olan Home Buyers & Property Investor Show, gayrimenkul yatırıcılarını ve alıcıları direkt olarak bir araya getiriyor.

Dokuz ayrı salonda değişik branşları bir araya getiren fuar süresince katılımcı ve ziyaretçilere 70 ayrı seminer düzenliyor. Realty-TR firması düzenlene bu seminerlerin ikisinde görev alarak “Marmaris” ve “Türkiye’de Gayrimenkul Sektörü” başlıklarında sunum yapacak. 100’ün üzerinde ülkenin katılımcı ve 20.000 ziyaretçisi olan bu organizasyonda Türkiyeden sadece Realty-TR yer alıyor.” 

Türk Markası Dünyaya Açılıyor

Elibol; Amerika’da kendi ellerimizle kurduğumuz markamız olan Realty ve Realty-US i önce ülkemizde Realty-TR olarak hayata geçirdik.Şimdide Realty- UK, Realty-RU, Realty-AE ve Realty-KZ yi hayata geçirmeye gidiyoruz. Bu bir Türk markasıdır ve sektörde yurtdışında master franchise veren tek firmadır.

www.realty.com.tr/

Firma Hakkında:

Fatih ELİBOL KİMDİR?

       SPK lisanslı Gayrimenkul Değerleme Uzmanı olan Fatih Elibol;  1980 yılında Emirgan – İstanbul’da doğdu. İstanbul Tarhan Koleji’nde ilkokulu tamamlayan Elibol, sonrasında ailesinin işi nedeniyle  yurt dışına giderek Bahreyn ve Dubai’de, orta okul ve liseyi tamamladı.
       Turizmci bir ailenin çocuğu olan Elibol, lisede turizm eğitimi almasına rağmen, lise eğitimi sonrası Amerika’ya giderek, NewYork Üniversitesi’nde İdari Siyasal İktisat Bölümü’nde lisans ve Harvard Üniversitesi’nde İşletme mastırını tamamladı.

REALTY-TR NASIL DOĞDU?

       Üniversite eğitimine başladığı sıralarda yaşayarak tanık olduğu ev bulma sorunu sonrasında, Amerika’nın önemli yazılımcılarına öğrencilerin kalacak ev bulmalarını sağlayan bir sistem geliştirtti ve realty.com u hayata geçirdi. Kurdukları sistem başarısı dünya gayrimenkul devi Mr. Donald John Trump tarafından bir yarışma aracılığı ile fark edilmesinin ardından Trump organizasyonda yerini aldı. Uzun yıllar organizasyonun içerisinde yer alan Elibol, birçok projenin oluşum ve satışını sağlarken aynı zamanda dünyanın en verimli gayrimenkul franchising sistemini kurmak üzere çalışmalarını sürdürdü. Yıllar boyunca süren ARGE ve PR çalışmalarının ardından oluşan sistemin merkezi ofisini 2010 tarihinde Marmaris'e konumlandırdı.

VE DÜNYAYA AÇILIYOR?

Maliye bakanlığına bağlı, ege bölgesinin tek SPK Alım/Satım Aracılığı Yetki Belgesi ve  ISO 9001-2008 Kalite Sistem Belgesi’ne sahip olan Realty-TR, 2014 yılnın beşinci ayı itibarı ile ülke genelinde franchise ofislerini açmaya başlıyor. Ancak en ilginç olan gelişme ise Realty grup mart ayı itibarı ile dünya çapında da master franchiselarını da faaliyete geçirmeye başlıyor.

MARMARİS'TEN DÜNYAYA 

Realty-TR, dünyanın incisi Marmaris'ten önce beş ülkeye master franchise veriyor. Mayıs ayı içinde öncelikle Muğla ilçelerinde alt bölge franchiselerini verecek olan firma, ardından tüm Türkiye’de her ilde bir tane bayilik vermeyi hedefliyor.

NEDEN FRANCHISE VERİYOR?

Birçok bölgede bayilik talebi alan sistemin kurucusu Elibol, "Bu sistemin Amerika'da Avrupa'da kurulmuş yabancı menşeli sadece isim hakkı verip franchise ofislerinin sırtından on binler kazanmayı hedefleyen sistemlerden çok farkı var. Bir kere bu sistem senelerce araştırılarak anketler yapılarak demo ofisleri kurularak oluşturulmuş bir sitem. Yani dünyanın hiçbir ülkesinde hata yapması mümkün değil. Ve iddia ediyoruz bu sistem dünyanın en verimli gayrimenkul franchise sitemi" dedi. 


 Haber okunma sayısı: 1992

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER