Kurban Bayramı Hayvanları Koruma gününe denk gelince...

03 Ekim 2014 Cuma 13:06
kurban-bayrami-hayvanlari-koruma-gunune-denk-gelince

"Hayvansız Eğlendiren Sirk" sloganı ile gösterilerine devam eden, Türkiye Sirki Proje Koordinatörü Ulaş Cankurt "4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma günü, 4 Ekim 2014 bu yıl kanlı bir şekilde kutlanacak" dedi.

 

Türkiye Sirki'nin Kurban Bayramı'nda gösterilerine başlaması gündeme traji komik bir olay olarak düşünce sirk koordinatörü Ulaş Cankurt bir açıklamada bulundu:

"4 Ekim günü Hayvanları Koruma günü Kurban bayramının ilk gününe denk geliyor. Bu yüzden 4 Ekim 2014 tarihinin bu yıl kanlı bir şekilde anılacak" dedi. Cankurt sözlerine "Hayvanları koruma gününe denk gelen bu Bayram gününde inançlar gereği kurban edilen hayvanların canları alınarak kutlanacak" diyerek devam ederken uyarılarda da bulundu...

"Çocukları Uzak Tutun!"

Hayvanları koruma gününe denk gelen bu Bayram gününde inançlar gereği kurban edilen hayvanların canları alınarak kutlanacak.

Özellikle küçük çocukların bu tür görüntülerden etkilendiğini düşünüyorum.

İnançlar gereği Kurban edilen bu hayvanlara en azından eziyet edilmemesi ve hassas davranılması gerekir.

Dilerim her bayramda dehşetle  ve üzülerek izlediğimiz, bilgisiz ve deneyimsiz kişilerin yol açtığı vahşet görüntüleri bu bayramda gerçekleşmez.

Biz Türkiye Sirki ekibi olarak, "Her şey çocukları sevmekle başlar" diyerek Hayvansız Eğlendiren Sirk olarak çıktığımız bu yolda, gösterilerde hayvan kullanılmadan da sirk yapılabileceğini kanıtladık.

İzleyenlerden olumlu tepkiler, teşekkürler alıyoruz.

Sirklerde, bundan önceki zamanlarda hayvanlara bin bir eziyetle, işkenceyle kazandırdıkları becerileri gösteri olarak sunanlara karşı toplum bilinci her geçen gün daha gelişmektedir.

Hayvanlı sirklere karşı olunduğunu görmek bizi son derece memnun etmektedir.

Türkiye'nin ilk hayvansız eğlendiren  Sirkinin 5-6-7 Ekim ve  10-11-12 Ekim tarihlerinde Bursa da sizler için hazırladığı, birbirinden değerli sanatçıların yer aldığı muhteşem gösteriyi 3000 kişilik dev çadırımızda izleyebilirsiniz.

Gösteri ile ilgili detaylı bilgiyi www.turkiyesirki.com.tr internet sayfasından alabilirsiniz.

Dilerseniz gösteri biletlerinizi www.biletix.com.tr adresinden temin edebilirsiniz

 Haber okunma sayısı: 1891

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER