Türkiye’nin Feneri, Kadıköy’den yanacak!

Mehveş KOÇAK / USA

Mehveş KOÇAK / USA

E-Posta :

 Korku ve kasvetin boğduğu Türkiye’de manzara,  aksiyon filmlerini aratmayacak türden. Her gün yeni bir gerilim sahnesiyle yerlerimizden zıplıyoruz,,,,isyan ediyoruz,,, kahrediyoruz,,,, ama yine sakinliğimizi kaybetmiyoruz.

Türkiye, adeta kaptansız bir gemide, fırtına ve korsanlara karşı  mücadele veriyor. Kaptanımız var diyenler can yeleklerini giymiş  olanlar. Onların  çığlıkları, denizdeki son çırpınışlar aslında…

Gezi parkı olaylarının sebepleri, bugün yaşananlar karşında hiçbirşey ifade etmiyor.  Adeta okyanusta küçük bir dalga,,,

Hergün biryerlerden patladı patlayacak diyoruz.  Günün sonunda, herkes sessiz ve korku içinde evlerine çekiliyor.

Bu sessizlik, fırtına öncesini hatırlatıyor. Ampul patladı, karanlıkta kalan Türkiye , fenerini bulamıyor. Zaman zaman jokerler, kılavuz kaptanlık ediyor gemiye . Kocaman gemi,  kayalara çarptı çarpacak, kimi sağda- solda, kimiyse ortada  ama herkesin yüreği ağzında atıyor.

Türkiye’yi anlamak için  Fenerbahçe’ye bakmak lazım.

Fenerbahçe camiası çok sabretti, kırıldı, üzüldü, korktu, ama… dağılmadı, ama….satmadı….  sükunetini bozmadı. Limanında,  doğru zamanı bekledi.

Gezi parkında ve maçlarda aleyhte slogan atılması, aslında tepkilerin en sessiziydi. Gün gelecek, herşey düzelecek  diye bekledi, yüce adelete saygı duydu.

Türkiye’deki barış ve huzura inanan, bekleyen, yarını düşünerek hareket eden Fenerbahçe taraftarı, işte bu duygularla henüz sahaya inmemişti…

Tarih  17 Ocak 2014 gösteriyordu …Artık o  tarihinden sonra  herşey farklı olacaktı….

Adaletin derin yaralar aldığı bir dönemde, Aziz Yıldırım’ a ve Fenerbahçe’ye kesilen bu fatura,  demokrasinin ne hale geldiğini gösterdi.

Ortada ciddi suçlardan arananlar, yargılanması , tutuklanması gerekenler varken, Aziz Yıldırım dosyasına maltepe escort öncelik verilmesi  artık Türkiye gerçeklerini tamamen gün ışığına çıkardı. Çetelerle el ele vererek tezgah kuranlar,  Aziz Yıldırım kararı ile adaletsizliği tastiklemiş oldu.

Dün sesi çıkmayan Fenerbahçe taraftarı, bugün sadece takımı için değil Türkiye için harekete geçti. Yurt içi ve yurtdışından daha önce tepkilerini dile getirmeyen, siyasete karışmayan gruplar şimdi tek bir hedefte toplanmaya başladı.

Bu hareket,  gezi parkı olaylarına benzemeyecek.   Bu haraket, ya istediğini alacak ya da  haklı mücadelesini sonuçları ne olursa olsun sonuna kadar sahada verecek.  Bu hareket, Türkiye gerçeğini, unutanlara hatırlatacak.

Bu gidişata makul bir çözüm bulunmazsa Turkiye’ye yol gösteren Fener’in ateşi  Kadıköy’den başlayacak.www.posta212.com

 


İzlenme: 142
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

Listelenecek kayıt bulunamadı